Educa - udržateľné puzzle s takmer 40 ročnou históriou

  Kategórie: Tipy na hračky,
5 min
25. nov'22

Educa spája vďaka puzzle a spoločenským hrám celé rodiny už od roku 1984. Produkty, ktoré sú dnes predávané vo viac ako 75 krajinách sveta prinášajú deťom aj dospelým smiech, zábavu, nové vedomosti a pomáhajú rozvíjať nielen logické myslenie. Skladanie puzzle nie je ani zďaleka stratou času a nasledujúce riadky o svetoznámej značke Educa vás o tom presvedčia.

Puzzle sú vášeň. A presne nekonečnú vášeň vkladá španielska spoločnosť Educa už takmer 40 rokov do každej jednej škatule, v ktorej sa nachádzajú desiatky, stovky ale aj tisíce dielikov tejto nesmrteľnej skladačky. Educa nie sú iba obyčajné puzzle. Sú to puzzle s príbehom, ktorý sa bude pod vašimi rukami a pred vašimi očami odkrývať kúsok po kúsku.

Prečo práve puzzle?

Skladanie rôzne vykrojených kartónových dielikov do jedného obrazu môže niekomu pripadať ako strata času. Načo sa predsa trápiť skladaním niečoho, čo už vopred vidím na škatuli? Pravdou však je, že puzzle predstavujú skvelú spoločenskú aktivitu, ktorá posilňuje rodinné väzby, podporuje kreativitu, inteligenciu, logické myslenie, mobilitu, pomáha rozširovať zmyslovú kapacitu, pozitívne vplýva na emocionálne hodnoty a okrem toho je to naozaj zábavná činnosť, ktorá preverí aj trpezlivosť.

Educa - viac ako puzzle

V škatuli puzzle od značky Educa dostanete viac ako iba niekoľko kúskov skladačky. Môžete sa spoľahnúť na to, že všetci členovia rodiny budú dlhé jesenné a zimné večery tráviť v spoločnosti prvotriednych dielikov puzzle, ktoré vás prekvapia svojou kvalitou.

  • použitý kartón sa pýši certifikátom FSC®, ktorý obdržia iba produkty z materiálov pochádzajúcich zo zodpovedne obhospodarovaných lesov
  • kartón a papier sú vyrobené z 85 % recyklovaného papiera a zvyšných 15 % tvorí papier z udržateľných lesov
  • hrubý kartón (používaný najmä na výrobu spoločenských hier Educa) pochádza zo 100 % recyklovaného materiálu
  • na potlač je použitý rastlinný atrament
  • povrch puzzle sa neodráža
  • jednotlivé dielky do seba dokonale zapadajú vďaka presnému oceľovému rezu
  • krásny výsledný obraz je dosiahnutý vysokokvalitnou ofsetovou tlačou
  • lepidlo na puzzle je na báze vody

Okrem spomínaných kvalít ponúka Educa špeciálnu službu Lost Piece Service (Služba stratený kus), vďaka ktorej si môžete cez špeciálny formulár vyžiadať až 16 stratených dielikov pri puzzle nad 3000 Ks úplne zdarma. K menším puzzle od 300 do 2000 dielikov vám zasa pribalíme vreckové lepidlo na puzzle.

Puzzle Educa deti

Krása na pohľad aj na dotyk

Puzzle Educa sú po poskladaní hotovým umeleckým dielom, ktoré stačí zalepiť, zarámovať a zavesiť na stenu. Obrazy majú sýte farby a pôsobia veľmi živo, sú omnoho pútavejšie ako mnohé iné puzzle. Moderný vzhľad puzzle Educa sa začína už pri pohľade na škatule, na ktorých vás neruší žiadny rám - už samotné balenie prináša jedinečný umelecký zážitok a vy sa tak omnoho viac tešíte na proces skladania.

Jemný povrch každého dielika puzzle sa postará aj o hmatový zážitok. Deti vďaka skladaniu spoznajú nové povrchy a dospelí sa môžu tešiť na akúsi terapiu - prechádzali ste už prstami po poskladaných puzzle? Je to symfónia nielen pre dotyk, ale aj sluch.

Puzzle pre každú generáciu

Educa sa od iných značiek líši ešte niečím - ponúka puzzle pre každú vekovú kategóriu a na svoje si prídu deti, rodičia aj starí rodičia. V naozaj bohatej ponuke nájdete rozprávkové puzzle pre deti, historické aj súčasné mapy, očarujúce prírodné scenérie, maľby svetoznámych umelcov a nechýbajú ani originálne 3D puzzle, ktoré vás naozaj potrápia.

Pre najmenších

Najmenšie deti sa s puzzle iba zoznamujú, učia sa, v čom spočíva čaro skladania obrázkov, preto sú pre deti najvhodnejšie puzzle s malým počtom dielikov. Jednotlivé kúsky skladačky sú zároveň väčšie, takže sa deťom lepšie uchopujú a je pre nich jednoduchšie zložiť celý obrázok. Vďaka puzzle Educa sa deti môžu vydať na dobrodružstvá so svojimi obľúbenými rozprávkovými postavičkami. Preskúmajú Ľadové kráľovstvo s princeznami Annou a Elsou, zabavia sa v lese s Mášou a Medveďom, nájdu Nema a Dory, zažijú úžasné dobrodružstvá s komiksovými hrdinami a prevezú sa na rýchlych autách z rozprávky Autá.

Ak neviete, kde začať, siahnite po progresívnych puzzle, ktoré obsahujú viacero obrázkov s rôznym počtom dielikov. Dieťatko tak bude napredovať a od 6 kúskov sa dostane až k 16, od 20 k 80 a vy sa ani nenazdáte a budete skladať puzzle pre pokročilých spolu s vašimi deťmi.

Pre celú rodinu

Skladanie puzzle je aktivita pre jednotlivca, ale aj pre celú rodinu. Ak patríte k stálym staviteľom, potom viete, že nad jedným dielikom dokáže rodina debatovať dlhú chvíľu. Sedí alebo nesedí tam ten dielik? Nespojili sme to nasilu? Nie je to trochu iný odtieň zelenej? Patrí tento kúsok k oblohe alebo k moru? Je toto kúsok pobrežia Afriky alebo Južnej Ameriky? Puzzle s počtom 500, 1000, 1500 ale aj 3000 dielikov vám zaberú naozaj množstvo času, ktorý však strávite s rodinou, poriadne sa nasmejete a určite sa naučíte niečo nové. Nielen o sebe navzájom, ale aj o obraze, ktorý skladáte.

Pre majstrov

Pokročili ste v skladaní puzzle tak, že sa považujete za skutočných expertov? Alebo máte jednoducho radi výzvy? Nakuknite do kategórie 3D puzzle a nevynechajte ani puzzle so 4000-8000 dielikmi a kategóriu pre skutočných fajnšmekrov obsahujúcu puzzle s 9000 až 42 000 kúskami skladačky. Puzzle Around the world vás prevedie krásami celého sveta, no pripravte sa na to, že na skladanie budete s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať samostatnú miestnosť bez nábytku - puzzle majú totiž po poskladaní rozmery 749*157 cm.

Puzzle Around the world Educa Skladom
462,99 €
297,99 €
Valentín
%

Tak čo, dáte puzzle (znovu) šancu? Už čoskoro vám prinesieme blog, v ktorom sa dočítate o udržateľnom spôsobe výroby puzzle Educa, o pôvode atramentu, kartónu a ďalších plánoch spoločnosti, ktorá prispieva k zelenšej planéte.