10‌ ‌dôvodov,‌ ‌prečo‌ ‌sa‌ ‌investícia‌ ‌do‌ ‌kvalitnej,‌ ‌originálnej‌ ‌hračky‌ ‌oplatí

09. mar'20

Stavte na overených výrobcov v našej bohatej ponuke a dajte zbohom lacným napodobeninám, ktoré nespĺňajú štandardy Európskej únie. Vložte svojim deťom do rúk nielen krásnu hračku, ale aj kvalitu a bezpečnosť. Darujte im hračku na celé detstvo.

Originál je vždy len jeden

Aj keď to možno bude znieť ako klišé, prvotným indikátorom kvality hračiek je v mnohých prípadoch práve cena. Zdá sa vám hračka podozrivo lacná? Skúste sa ešte chvíľu zahrať na pátračov a je viac než isté, že nájdete originálnu verziu hračky, z ktorej bola vyrobená lacná kópia z menej kvalitných materiálov. Tá by v konečnom dôsledku dieťatku viac uškodila, ako ho zabavila.

Veľmi dôležitú úlohu zohráva práve materiál, z ktorého je hračka vyrobená. V prípade plastových hračiek sa treba zamerať na jeho zloženie, funkčnosť, pevnosť, hrúbku, oblé hrany a prítomnosť UV filtra, ktorý chráni farbu hračiek pred popraskaním a vyblednutím. Kúpou lacnej napodobeniny riskujete nielen krátku životnosť hračky, ale najmä zdravie vášho drobca, pretože riziko poranenia je pri necertifikovaných a neoriginálnych hračkách omnoho vyššie.

Lacná kópia hračky je v mnohých prípadoch ochudobnená o zábavné funkcie, môže byť zdeformovaná alebo k deformácii dôjde veľmi rýchlo počas hry a v neposlednom rade takáto hračka púšťa farbu, a to hlavne pri kontakte s teplou vodou či potom.

Kuchynka evolutiv smoby

Kvalitné hračky spoznáte vďaka pestrým farbám, pevným a hrubým materiálom a hravým funkciám.

Ako odlíšiť lacnú kópiu od originálu

Hračky, pri ktorých kúpe ste ušetrili nejaké to euro, môžu vyzerať na prvý pohľad na nerozoznanie od tých kvalitných, no stačí sa pozrieť pozornejšie a rozdiel zbadá aj laik.

  • Materiál, z ktorého je vyrobená lacná hračka, je tenký a krehký. Lacné plastové hračky nie sú odolné voči nárazom, rýchlo sa lámu a majú ostré, neobrúsené hrany, ktoré môžu deťom počas hry ublížiť. Nekvalitná hračka sa navyše pri zmene teploty rýchlo zdeformuje a neznesie teplo a chlad.
  • Farbám chýba sýtosť. Farby použité pri výrobe lacných kópií majú nevýrazné odtiene, hneď po rozbalení môžu pôsobiť vyblednuto a pobytom na slnku strácajú svoj pôvodný odtieň. Použitie lacných a nekvalitných farieb môže byť zdraviu škodlivé, keďže deti hračky často olizujú a hryzú do nich.
  • Hračky sú ochudobnené o rôzne funkcie. Kým kvalitná, certifikovaná hračka ponúka deťom množstvo hravých mechanických funkcií. Ak má tieto funkcie aj lacná verzia, pohyblivá časť hračky sa rýchlo zlomí, poškodí, zdeformuje. Chýbajú jej tiež zvukové a svetelné efekty a ak aj nejaké sú, rýchlo prestanú fungovať, najčastejšie kvôli nekvalitným kontaktom.
  • Hračky sú vyrobené bez dôrazu na detail. V rámci šetrenia času i peňazí lacným napodobeninám chýbajú krásne detaily, ktoré hračke dodávajú jedinečnosť. Všimnúť si to môžete napríklad pri nálepkách, ktoré sú nalepené nakrivo a rýchlo sa odlepia alebo pri jednotlivých častiach hračky, ktoré môžu pôsobiť zdeformovane a amatérsky.
  • Nekvalitné hračky obsahujú nebezpečné látky. Dôvodom je použitie lacného materiálu, ktorý nespĺňa štandardy Európskej únie a nie je kontrolovaný. Ani netušíme o tom, že dieťa sa počas hry dotýka materiálu, ktorý môže vylučovať toxické látky priamo na pokožku. Lacné hračky môžu v dôsledku použitia takýchto materiálov smrdieť a púšťať farby.
  • Lacné verzie škodia nielen deťom, ale aj životnému prostrediu. Kvalitná hračka vyrobená z prvotriednych materiálov je ekologická a šetrná k životnému prostrediu a svoju kvalitu si zachová dlhé roky. Materiál je recyklovateľný alebo je hračka vyrobená z už recyklovaného materiálu. Novým hitom sú tiež hračky vyrábané z cukrovej trstiny.
  • Výrobcovia lacných hračiek vám nemôžu poskytnúť certifikát kvality EÚ. Na rozdiel od nich, renomovaní výrobcovia vyrábajú hračky, ktoré spĺňajú štandardy Európskej únie a môžu sa preukázať certifikátmi kvality a množstvom ocenení od odborných porôt a vyhrávajú rôzne ceny na výstavách hračiek.
  • Lacná hračka má krátku životnosť. Jedným z dôvodov, prečo investujeme do kvalitných hračiek, je aj ich trvácnosť. Hračky v našej ponuke majú dlhý život, vďaka čomu sa s nimi zahrajú viaceré generácie detí, čím sa zároveň nevytvára zbytočný odpad a šetrí sa životné prostredie.
  • Výrobcovia kvalitných hračiek investujú do vývoja nových produktov množstvo času a finančných prostriedkov. Spolupracujú s najlepšími dizajnérskymi firmami a snažia sa prísť na trh s hračkami, ktoré dajú dieťatku po motorickej aj mentálnej stránke maximum. Kvalitná hračka sa rýchlo stane jednou z najobľúbenejších a na rozdiel od lacnej kópie dieťatko upúta dlhodobo. V prípade drahších, kvalitnejších hračiek platí jedno - menej dá dieťatku oveľa viac.
  • Dizajn a farby kvalitnej hračky sú v súlade so súčasnými trendmi architektúry, interiérového dizajnu a dokonca aj módy. Kočík pre bábiku ladí so šatami, kuchynka je vyrobená vo farbách, ktoré sa v interiéroch momentálne najviac používajú, a podobne.Odrazadlo big bobby car kontrola

V nemeckom mestečku Burghaslach, kde sídli firma BIG, prechádza každé odrážadlo finálnou kontrolou kvality.

Do detských rúk vkladáme to najlepšie

Francúzske značky Smoby, Écoiffier, Corolle a Beaba, nemecká značka BIG a značka AquaPlay, ktorá svoje hračky navrhuje v malebnom Švédsku, ponúkajú to najlepšie na trhu. Prestížne európske značky už dlhé roky pracujú na tom, aby do rúk tých najmenších vkladali najkvalitnejšie hračky, ktoré budú aj po mnohých rokoch vyzerať ako nové. Siahnite po rokoch skúseností a potešte svoje deti hračkou, ktorá prinesie pocit uspokojenia nielen im, ale aj vám.

Smoby

Renomovaná francúzska značka Smoby sa zameriava na dizajn a výrobu hračiek z pevného plastu, ktorý je ošetrený UV filtrom a má krásne pestré farby. Hrany na hračkách Smoby sú zaoblené, čím sa predchádza zraneniu detí počas hry. Hračky Smoby pomáhajú deťom precvičovať jemnú i hrubú motoriku, zlepšovať fyzickú zdatnosť aj komunikačné schopnosti. Krásne hračky Smoby sú každoročne oceňované prestížnymi cenami, sú pravidelne testované a spĺňajú prísne predpisy a štandardy Európskej únie.

AquaPlay

V roku 1977 spojili sily bratia Britt a Lennart Dahlgrenovci, vďaka čomu vznikla švédska značka AquaPlay vyrábajúca originálne vodné dráhy s rozkošnými postavičkami. Hra s týmito jedinečnými stavebnicami deťom odhalí tajomstvá vody a princíp fungovania vodných priehrad tou najzábavnejšou formou. Originálne vodné dráhy rozvíjajú nekonečnú fantáziu detí a podporujú ich kreativitu, a to všetko počas maximálne bezpečnej hry. Známkou kvality vodných dráh AquaPlay sú nielen oblé hrany a pestré farby, ktoré na slnku nevyblednú, ale takisto trojročná záruka.

Original hracky big

Vodné dráhy AquaPlay zabavia nielen deti, ale aj dospelých.

BIG

Pri pohľade na akúkoľvek hračku značky BIG vám okamžite udrie do očí symbol byvola. Ten symbolizuje silu, odolnosť a robustnosť - vlastnosti charakteristické pre každú hračku BIG. Výrobca BIG si potrpí na ekologické materiály, vďaka ktorým sú hračky recyklovateľné a šetrné k životnému prostrediu. Hračky BIG sú na konci výrobného procesu podrobené finálnej kontrole kvality. Ponuka tejto nemeckej značky je bohatá najmä na detské odrážadlá a vozidlá, ktoré pomáhajú rozvíjať detskú motoriku a spevňovať svalstvo na nohách.

Écoiffier

Francúzska firma Écoiffier je dôkazom toho, že aj rodinné firmy môžu byť úspešné. Základy značky položil v roku 1945 Albert Écoiffier, ktorý svoje žezlo neskôr prenechal deťom. Jaques a Eliane naplno rozbehli výrobu kvalitných plastových hračiek, ktoré podporujú motorický, duševný a spoločenský vývin detí. Podobne ako ostatným výrobcom, aj značke Écoiffier záleží na budúcnosti našej planéty, preto svoje hračky vyrábajú z recyklovaných materiálov a krásne pestré farby pochádzajú z prírodne neškodného atramentu. Ak hľadáte francúzsku kvalitu za primeranú cenu, hľadáte Écoiffier.

Corolle

Nežné, mäkučké, voňavé a originálne bábiky Corolle sa takisto narodili vo Francúzsku. Najstaršia bábika pochádzajúca z dielne Corolle, Bébé Cheri, oslavuje už 40 rokov a spolu s ostatnými bábikami tejto značky patrí medzi najkrajšie na svete. Presvedčí vás o tom prekrásny vzhľad bábik a ich mäkké telíčka, ale tiež neuveriteľne prepracované detaily a vanilková vôňa. Každá bábika Corolle je jedinečná výrazom tváričky, farbou očí, vlasov či pleti a vyzerá ako vyrobená na mieru. Vďaka týmto nezvyčajným črtám je každá bábika Corolle originálna a vaše dieťatko si ju okamžite zamiluje a vytvorí si s ňou puto na celý život.

Original hracky corolle

Voňavé a mäkučké bábiky Corolle sa od prvého momentu stanú najlepšími priateľmi vašich detí.

Beaba

Spoločnosť Beaba je už od svojho vzniku v roku 1989 svetovým lídrom medzi výrobcami doplnkov pre novorodencov a malé deti. Samozrejmosťou sú prvotriedne materiály, ktoré neohrozujú životné prostredie ani zdravie detí. Jedny z najobľúbenejších produktov Beaba sú pomôcky na kŕmenie vyrobené z prvotriedneho hrubého silikónu, ktorý je BPA free a do ktorého môžu deti bez obáv hrýzť. Nie nadarmo sa môže Beaba chváliť množstvom ocenení od rodičov i odborných porôt a vo svojej zbierke má tiež certifikáty, ktoré iba potvrdzujú najvyššiu kvalitu výrobkov.