Extrémne horúčavy sú tu. S nami ich porazíte!

5 min
13. jún'19

Po nie práve najkrajšom májovom počasí je tu konečne jún. A poriadne horúci jún! Teploty sa v najbližších dňoch vyšplhajú do nefalšovaných dovolenkových horúčav, v ktorých pomôže iba voda. Veľa vody! Vytvorte si atmosféru dovolenkovej destinácie aj doma a prežite extrémne horúčavy so značkami AquaPlay a BIG.

Ročné obdobie, na ktoré sme všetci netrpezlivo čakali, je konečne tu! Daždivý máj sa v priebehu niekoľkých dní prehupol do teplého júna, ktorý však bude extrémne horúci. Nenechajte nič na náhodu a urobte všetko pre to, aby ste tieto horúčavy prežili s deťmi bez ujmy na zdraví. Pomôže nielen dostatočný pitný režim či pobyt v tieni, ale aj hračky do vody a na záhradu.

Výhody vodných hračiek

Všetkých to v lete prirodzene ťahá k vode, kde vďaka slnku do tela dostaneme vitamín D, no zároveň sa môžeme kedykoľvek schladiť skokom do vody. Nie vždy však máme príležitosť navštíviť kúpaliská, jazerá či more. A práve preto vám prichádzajú na pomoc hračky, ktoré milujú vodu rovnako ako vy. Pohodlne si vystačia aj s malým kúskom záhrady alebo terasy a jediné, čo budete potrebovať na to, aby fungovali, je voda a deti túžiace po zábave.

Hračky, ktoré sa dajú napojiť na vodu, majú v lete okrem zábavnej a edukačnej funkcie ešte niečo navyše - príjemne ochladzujú okolitý vzduch, čím je pobyt na slnkom rozpálenej záhrade či terase znesiteľný. Výborné osvieženie predstavujú veselé hračky BIG, ktoré rozprašujú vodu, čím okrem želaného osvieženia zavlažujú aj trávnik. Deti, ale ani dospelí, si leto nevedia predstaviť bez vody.

Vodny klaun horucavy

Striekajúce hračky BIG

Počas nasledujúcich horúcich týždňov bude vašim najlepším spoločníkom striekajúci klaun BIG, ktorý dokáže jeden perfektný trik - čiapka klauna po napojení hračky na vodnú hadicu vyletí až do výšky 4 metrov a vytvorí tak parádnu vodnú sprchu, po ktorej v lete všetci túžime. Zaujímavosťou je, že výška, do ktorej klobúčik vyletí, závisí od tlaku vody. Tento fakt dáva deťom priestor na skúmanie a bádanie, počas osviežovania môžu skúšať ovplyvniť vodný tlak, takže okrem zábavy sa aj niečo nové naučia.

Najlepším kamarátom klauna je vodný sloník Aquafant, ktorý takisto strieka vodu, no funguje na trošku odlišnom princípe. Sloník svojím chobotom vytvára fontánku, no pomáha mu aj červená myška sediaca na jeho hlave. Kým sloník strieka vodu do výšky, myška sa otáča o 360 stupňov a vodu strieka všetkými smermi. Pestrofarebný sloník s krútiacimi sa ušami poteší malých i veľkých - po osviežení v horúčavách predsa túžime všetci bez ohľadu na vek.

Vodna draha horucavy

Vodné dráhy AquaPlay

Zábave s vodnými dráhami AquaPlay sa v lete nevyrovná nič. Jedinečné vodné dráhy, v ktorých sa snúbi švédsky dizajn a nemecká kvalita, deti nielen zabavia, ale aj poučia v neposlednom rade počas extrémnych horúčav osviežia. V našej ponuke nájdete množstvo modelov týchto dráh, z ktorých si detičky postavia priehrady a vodné elektrárne. Hra s vodnou dráhou AquaPlay v deťoch prebúdza zvedavosť - malí fyzici sa učia o pohybe vody, jej fyzikálnych princípoch, skúmajú vodný tlak a tok v priehradách.

Vodná dráha AquaPlay však počas extrémnych horúčav plní aj ďalšiu funkciu - môže byť zároveň napájadlom pre domáce zvieratká alebo vtáčiky, ktoré takisto potrebujú na prežitie horúčav dostatočný pitný režim. Okrem toho studená voda vo vodnej dráhe osviežuje vzduch a plní tak funkciu akejsi prírodnej klimatizácie. Vodnú dráhu môžete postaviť aj v dome alebo byte - studená voda v nej okamžite schladí menší priestor a vzduch v interiéri bude hneď príjemnejší.

Ako prežiť extrémne horúčavy?

Samozrejme, hra s vodou a zábava pri fontáne počas extrémnych horúčav nestačí. Zopakujte si s nami 3 základné tipy, vďaka ktorým prežijete extrémne teploty s úsmevom na perách.

  • Dostatočný pitný režim je v lete základ. Aj v tomto prípade však treba vedieť, čo je zdrojom tekutín a čo už nie. Najvhodnejšia je čistá voda, hneď za ňou nasledujú bylinné čaje, šťavy z čerstvého ovocia a zeleniny a polievky. Vyhýbať sa treba sýteným ochuteným nápojom.
  • Slniečko je v lete síce príjemné, no pobyt v tieni je na nezaplatenie. Aj na kúpaliskách a v parkoch vyhľadávajte lokality v chládku a snažte sa vyhýbať prechádzkam na slnku v čase od 11:00 do 15:00, kedy je slnečné žiarenie najagresívnejšie. Nezabúdajte tiež na klobúky, šatky či čiapky, ktoré deti ochránia pred úpalom.
  • Nevyhnutnosťou je počas pobytu na slnku kvalitný opaľovací krém. Najmä v prípad detí stavte na krém s čo najvyšším ochranným faktorom a pokožku natierajte vždy, keď vyjdete z vody.

Extrémne horúčavy sú tu, no vďaka našim tipom nielen na hračky ich prežijete v úplnej pohode a čo je hlavné, poriadne sa zabavíte. Užite si leto naplno spolu s nami!

Ochladenie čaká tu