Black Friday: nákupná horúčka začína!

28. okt'19

Valentín, Halloween, Deň vďakyvzdania, Black Friday, Cyber Monday. Viete, čo majú spoločné všetky tieto dni? Prišli k nám z Ameriky! A kým niektoré z nich si ľudia zamilovali, iné, napríklad Deň vďakyvzdania, sa u nás z pochopiteľných príčin neuchytili. Stálicou je však už niekoľko rokov Black Friday a jeho zľavy, ktoré teraz môžete naplno využiť aj u nás. A to dokonca s dostatočným predstihom!

Viete, čo poteší rodičov v predvianočnom období viac ako zľavy? No predsa zľavy na hračky pre deti, ktoré sa budú pod vianočným stromčekom nádherne vynímať! Nepremeškajte náš Black Friday a nakúpte na Vianoce už dnes a ešte výhodnejšie. Od 25.10.2019 na vás čaká obrovské množstvo hračiek v parádnych zľavách, ktoré k Black Friday patria rovnako ako darčeky k Vianociam. V nasledujúcich riadkoch nájdete tipy na to najlepšie z mackovského Black Friday, no dozviete sa tiež niečo z histórie tohto dňa. A aby bolo nakupovanie trochu napínavé, každý týždeň počas trvania Black Friday zliav vás prekvapíme novými hračkami v ponuke!

Temná história Black Friday

Čierny piatok nie je čiernym len tak pre nič za nič. História tohto nákupného šialenstva sa datuje do 60. rokov 20. storočia a prenáša nás do americkej Philadelphie. Jeden deň po americkom Dni vďakyvzdania, ktorý vždy pripadá na posledný štvrtok v novembri, dochádzalo v uliciach Philadelphie k dopravným zápcham, nehodám a chaosu na cestách. Policajti, vodiči autobusov i taxikári preto označili piatok, ale aj nasledujúcu sobotu ako Black Friday a Black Saturday.

Ako sa dalo čakať, toto označenie sa vedeniu mesta kvôli negatívnej konotácii nepáčilo, preto sa snažili pomenovanie zmeniť na Big Friday a Big Saturday (Veľký piatok a Veľká sobota). Žiaľ, návrh vtedajšieho zástupcu mesta, ktorým bol Abe S. Rosen, neprešiel a deň po Vďakyvzdaní sa v mysliach mnohých ľudí zapísal ako Black Friday.

Existuje však aj iná teória, ktorá vysvetľuje vznik Čierneho piatku a nevrhá na tento deň také nepriaznivé svetlo. Týka sa zisku obchodov, ktoré sú v čase od januára do novembra v strate. Tieto stratové čísla sú v účtovných knihách vyznačnené červenou, pričom zisky sa zapisujú čiernou. A práve počas Black Friday sa obchodníci dostávajú z červených čísel na čierne, pričom zmienka o tzv. black ink theory, teda o teórii čierneho atramentu, sa po prvýkrát objavila v roku 1981 v miestnych novinách The Philadelphia Inquirer.

Black friday blog text

Začíname skôr!

Black Friday už dávno nie je iba výsadou amerického trhu. Niekoľko rokov “útočí” už aj v našej krajine a presne pred dvomi rokmi sa Mackovia rozhodli, že niečo také chcú usporiadať aj oni. Po obrovskom úspechu, ktorý sa opakoval aj minulý rok, vás Black Friday zľavami potešíme aj tento rok! Olimu, Mile a Brunovi sa však vôbec nechce čakať až do posledného novembrového štvrtka, preto sa rozhodli Black Friday trochu posunúť. Na skvelé zľavy až do výšky 80% sa tak môžete tešiť už od 25.10.2019! Nenechajte si ujsť bohatú ponuku nádherných hračiek od tých najlepších výrobcov, ktorú budú naši Mackovia každý týždeň počas trvania Black Friday zliav dopĺňať o nové hračky.

V našom eshope nájdete výnimočné detské domčeky, kuchynky s mnohými funkciami, rýchle trojkolky, parádne šmykľavky, detské dielničky, obchodíky či domčeky pre bábiky. Nechýbajú ani mäkučké plyšové hračky, voňavé bábiky, puzzle, didaktické hračky pre predškolákov a tiež dojčenské potreby pre tých najmenších. Spoľahnúť sa môžete na prvotriednu kvalitu, dôkladné spracovanie a maximálnu bezpečnosť.

Mackovské Black Friday tipy

Nákupné centrá a konkrétne obchody zvyknú pred dlho očakávaným Čiernym piatkom zverejniť letáky so zľavnenými produktami a obrovskými trhákmi, ktoré si zákazníci nemôžu nechať ujsť. My pre vás máme pár tipov na skvelé hračky, ktoré potešia nielen vaše deti, ale vďaka “čiernej” zľave aj vaše peňaženky. Vyberte si u nás v rámci Black Friday tie najlepšie hračky od renomovaných výrobcov za ešte lepšie ceny.

Rastúca kuchynka Tefal Evolutive Gourment Smoby

Kuchynka Tefal Evolutive Gourment

Predvianočné obdobie sa už tradične spája s vôňami, ktoré sa šíria z kuchyne do celého domu. Vďaka jedinečnej kuchynke Tefal Evolutiv Gourment od Smoby sa budú podobné vône šíriť aj z detskej izbičky. Táto unikátna kuchynka v štýlovej červenej farbe má nielen 43 skvelých doplnkov, ale najmä jednu úžasnú vlastnosť - vďaka podstavcom sa prispôsobí výške vašich detí, takže prinesie pohodlnú hru drobcom od 3 až do 8 rokov. Na deti čaká tiež pohodlná stolička, ktorá dizajnom dokonale dopĺňa kuchynku a množstvo hravých funkcií so zvukovými efektmi, ktoré nájdete iba v kuchynkách Smoby.

Interaktívny robot 1,2,3 Smart Smoby

Robot Smart Smoby

Kedysi patrili medzi obľúbené hračky bábiky a autíčka, dnes sú to roboty! Interaktívny robot 1,2,3 Smoby z kolekcie Smart si okamžite získa novú generáciu detí, ktorá je odmalička obklopená technológiami. Tento veselý interaktívny robot je vybavený pohybovým senzorom a vďaka viacerým herným módom preverí pohybové schopnosti detí. Jeho ovládanie je pre deti veľmi intuitívne a deťom prinesie množstvo zábavných chvíľ plných poučenia. Farebný interaktívny robot deti poteší aj zvukovými a svetelnými efektmi a okamžite sa stane obľúbeným spoločníkom vašich detí.

Trenažér V8 Driver Smoby

Po vlastnom autíčku túži snáď každý chlapec a teraz sa tento sen môže stať skutočnosťou. Doprajte svojmu malému pretekárovi parádny zážitok z hry s trenažérom V8 Driver od Smoby. Táto fantastická hračka pre malých pretekárov a milovníkov áut si získa srdce každého súťaživého chlapca, ktorý chce zvíťaziť preteky. Samozrejmosťou tohto trenažéra je elektronický volant, mechanické pedále, podsvietený displej, rôzne simulácie a množstvo efektov. Jazda v trenažéri V8 Driver pripomína jazdu v skutočnom pretekárskom aute a vášmu malému pretekárovi prinesie množstvo vzrušujúcich zážitkov.

Domček pre bábiku Violette Baby Nurse Smoby

Detský domček Baby Nurse

Unikátna novinka pre dievčatká z dielne francúzskej značky Smoby v našom Black Friday zozname nesmie chýbať! Detský domček pre bábiku Violette z edície Baby Nurse predstavuje herný komplex pozostávajúci z troch častí - kúpeľne s prebaľovacím pultom, kuchynky s jedálenskou stoličkou pre bábiku a postieľky s krásnym kolotočom. Prekrásna kombinácia farieb si od prvého momentu získa pozornosť malých mamičiek, ktoré sa budú môcť o svoju milovanú bábiku postarať na jednom mieste. Rozkošné a dôkladne prepracované detaily robia z tohto opatrovateľského centra jedinečnú hračku, ktorá svojím dizajnom pripomína skutočnú izbu pre bábätko.

Pár zaujímavostí na záver

  • Zákazník, ktorý chce v Spojených štátoch nakúpiť počas Black Friday v kamennom obchode, si postojí v rade približne 2 a pol hodiny.
  • Aj napriek nákupnému šialenstvu, ktoré ľudí počas Black Friday zachváti, nie je tento deň najvyťaženejším z pohľadu obchodov. Najrušnejší nákupný deň (aspoň podľa štatistík z USA) je sobota pred Štedrým dňom.
  • Od roku 2006 do roku 2015 došlo v súvislosti s Black Friday k 7 úmrtiam a 98 vážnejším zraneniam, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.
  • 12 % ľudí, ktorí sa rozhodnú počas Black Friday navštíviť obchod, je pod vplyvom alkoholu.
  • Počas Black Friday sa v Spojených štátoch najviac oplatí nakupovať elektroniku a najmenej šperky. Predajcovia šperkov totiž v rámci Black Friday zliav ponúkajú väčšinou maximálne 4% zľavu.

Milujete zľavy? Nepremeškajte našu jedinečnú Black Friday ponuku so zľavami až do 80% a nakúpte už teraz krásne hračky pod vianočný stromček, a to navyše za skvelé ceny. Ponuku Black Friday hračiek, ktorá sa bude každý týždeň dopĺňať o nové produkty, nájdete tu.

Objavte Black Friday zľavy